10 makramowych kont na Instagramie, które warto znać

5/30/2018


Kolaż ze zdjęć autorstwa @createaholic, @macramemakers, @modernmacrame oraz @marheri_crafts

Instagram jest przez wielu opluwany, że to tylko ładne zdjęcia, ale pełne sztuczności i nie istniejącego w rzeczywistości idealizmu. Ale jest też grono jego zagorzałych fanów, na pewno liczniejsze i zdające sobie sprawę z faktu, że ten świat jest tam może i udawany, ale niezwykle inspirujący. Dlatego postanowiłam zebrać dla Was 10 kont związanych z pleceniem makramy, które mogą Was co najmniej zachwycić i zainspirować.


Wróciłam z Łodzi, gdzie spędziłam niezwykły weekend z gronem blogerów wnętrzarskich. W kolejnym wpisie przybliżę Wam szczegóły tego spotkania, bo jest o czym opowiadać. Doprawdy, rozmowa z ludźmi, którzy mają podobne zajawki do Twoich, sprawia, że nabiera się jeszcze większego "powera" do działania! 

Jest też i smutna sprawa, związana z tym wyjazdem, ponieważ na kilka dni musiałam odłożyć na bok plecenie i czuję się aktualnie jakbym rzucała palenie. Choć nie... Nigdy nie rzucałam palenia, to i nie wiem jak to jest, ale jest to uczucie przyprawiające o dreszcze smutku i cierpienia. Ja naprawdę się od makramy uzależniłam i zwariowałam całkowicie w temacie sznurków. A jak człowiek jest na głodzie i przeżywa stan tęsknoty za źródłem swojego szczęścia, to przecież nie ma nic piękniejszego niż oglądanie zdjęć ze swoim uzależnieniem w roli głównej.

Tak więc w związku z tym, że jesteście na blogu, który prowadzi Marta od sznurków, tego wpisu nie mogło tu zabraknąć! Poniższa lista jest subiektywna, ale cenię w poniższych kontach to, że nie są sztampowe. Niestety, ale dużo kont związanych z tą techniką jest podobnych do siebie jak dwie krople wody... 

1. @ana_morais to konto portugalskie, które jest niesamowicie inspirujące, pełne pięknych splotów, ale też i wspaniałych wnętrz oraz niewielkiej ilości lifestyle'u. 

Zdjęcia autorstwa @ana_morais

2. @createaholic to konto, które powinien znać każdy makramowy pasjonata! Jest prowadzone przez szwedkę Fanny Zedenius, autorkę kilku książek związanych z pleceniem oraz prawdziwą artystkę, ponieważ jej plecionki dosłownie powalają na kolana.

Zdjęcia autorstwa @createaholic

3. @mannacrame to konto, które poznałam na początku swojej przygody z makramą, więc mam do niego sentyment. Jego autorka jest szwedka Anna, która twierdzi, że plecenie jest dla niej terapią. Jak ja dobrze ją rozumiem...

Zdjęcia autorstwa @mannacrame

4. @niromastudio to konto niezbędne dla każdego, kto chce doszkalać swoje umiejętności związanie z pleceniem oraz poszukuje inspiracji.

Zdjęcia autorstwa @niromastudio

5. @reformfibers to konto, które nie do końca pasuje do mojej stylistyki w pleceniu, ale można tu znaleźć dużo nowych wzorów. Autorka tego miejsca, pochodząca z Kalifornii Elsie, prowadzi również konto na YT, na którym pokazuje ciekawe tricki i nowe sploty. Szczerze polecam!

Zdjęcia autorstwa @reformfibers

6. @modernmacrame_va to konto, które uwielbiam za to, że oprócz pięknych makram przedstawia często inne praktyczne przedmioty stworzone ze sznurka. Są to olśniewające abażury czy też piękne poduszki. Inspiracja gwarantowana.

Zdjęcia autorstwa @modernmacrame_va

7. @modernmacrame to konto, które ma wszystko, aby zachwycać i podziwiać - morze pasji, sznurki oraz mnóstwo inspiracji.

Zdjęcia autorstwa @modernmacrame

8. @macramemakers to konto, które pokazuje prace sznurkowych artystów z całego świata! Moim marzeniem jest kiedyś dołączyć do tego grona... ;)

Zdjęcia autorstwa @macramemakers

9. @the_forestfern to konto bardzo spójne i wyjątkowe, choć pokazujące nie tylko makramy, ale i zachwycające wnętrza. Z klimatem, wartym uwagi!

Zdjęcia autorstwa @the_forestfern

10. @marheri_crafts to konto, które należy do mnie - czyli tej szalonej Marty od sznurków. Zastanawiałam się długo czy dodać je do listy, bo jeszcze daleko zanim złapię poziom z kont zamieszczonych powyżej. A z drugiej strony, to może dobry moment, aby schować skromność do szuflady. Tak więc jeśli lubicie się inspirować splotami i sznurkami - zapraszam! ;)Mam nadzieję, że wpis i sploty Was zainspirują! Nawet jeśli nie jesteście pasjonatami tej techniki, to jestem pewna, że kreatywność z tych kont i tak Was zarazi.

  • Podziel się:

To może Cię zainteresować

0 komentarze