Ogród pełen inspiracji

9/30/2017Na blogu opowiadam Wam zazwyczaj o inspiracjach wnętrzarskich. Dziś wyjdę poza schemat, a zarazem zostanę w temacie - mowa będzie bowiem o ogrodzie!


Czy zgodzicie się ze mną, że człowiek do życia potrzebuje ogrodów i bibliotek? Ja nie wyobrażam sobie dnia bez przeczytania chociaż kilku stron książki. Z ogrodami jest już trochę trudniej, bo nie każdy takowy ma. Przeprowadzając się półtorej roku temu do brzoskwiniowego domu, z małej i ciasnej klitki w osiedlowym mieszkaniu, nasz leśny ogród do dziś jawi mi się jako najpiękniejsza oaza spokoju. Jednak, gdyby tak przyjrzeć się z bliska temu kawałkowi ziemi, to tak naprawdę tylko wielki trawnik, który jest szczęśliwie położony obok lasu. Uwielbiam go i lubię w nim spędzać czas, ale nijak się ma do ogrodu w moim rodzinnym domu...

Bo prawdziwy ogród to lata ciężkiej pracy i serca. To długie godziny spędzone na sadzeniu, pieleniu, podlewaniu czy też przycinaniu. Ogród to wonne rabaty kwiatów, na którym biesiadują motyle i pszczoły. To sad, pełen gruszek i jabłek, które smakują słońcem i słodyczą lata. To też czerwcowy, kwitnący jaśmin i jesienne dynie. Prawdziwy ogród, tak jak jego twórca - powinien mieć swoje sekrety i niespodzianki. Zielone zaułki, ukryte ścieżki. 

Dokładnie taki jest ogród w moim rodzinnym domu. Jest to miejsce absolutnie wyjątkowe! Nie znam osoby, która nie zachwyciłaby się jego sekretami. Tym bardziej, chciałam Wam o nim opowiedzieć, ponieważ całkowicie nie wpisuje się w dzisiejsze ogrodowe trendy, czyli gładki trawnik z żywopłotem z żywotnika. Tutaj zieleń króluje przez cały rok, a iglaki ustępują miejsca krzewom i drzewom liściastym. Właściwie w każdym tygodniu (tak, tygodniu!), ogród ten wygląda całkowicie inaczej. Wciąż kwitnie tu coś nowego, a zieleń liści poszczególnych roślin zmienia swoje natężenie.

Dziś ten ogród miejscami przypomina nawet park, choć początkowo były tu tylko dwa duże drzewa. Reszta, to długie lata pracy i pielęgnowania. A teraz pozwólcie się zainspirować!

Powiem Wam, że razem z Bąblem uwielbiamy tutaj spędzać czas! Ogród to przecież jedno z najważniejszych "wnętrz" domu. Myślę, że zgodzicie się, że warto wyjść na przeciwko powszechnym trendom. Tym bardziej, że w tak gęstej zieleni można cudownie odpocząć i naładować akumulatory. Mogę polecić Wam ogrodniczy sklep internetowy egarden, który posiada szeroką ofertę produktów. A poza tym, do pięknego ogrodu wystarczy mieć serce, a wtedy on odda to uczucie z nawiązką. Mam nadzieję, że i tym razem udało mi się Was zainspirować 😊

  • Podziel się:

To może Cię zainteresować

0 komentarze