Jak zostać hipsterem? Poradnik dla początkujących

7/06/2017Tak długo żyłam w błogiej nieświadomości... Prowadziłam spokojne i sielskie życie, do dnia, w którym po raz pierwszy usłyszałam, że jestem hipsterem. Najpierw pomyślałam, że to obelga lub nazwa dziwnego warzywa... 


Na szczęście żyjemy w czasach, w których wirtualna sieć jest lekiem na całe zło. Tak więc z pomocą wujka Google dowiedziałam się, że hipster z definicji deklaruje niezależność wobec głównego nurtu kultury masowej oraz przesadnie akcentuję swoją oryginalność i wyjątkowość. W momencie, gdy dotarły do mnie słowa tego określenia, strzelił we mnie piorun i wiedziałam, że od tej chwili nic nie będzie już takie same...

Bo ja całe swoje dotychczasowe życie głośno i wyraźnie twierdziłam, że nie jestem trendy. Od czasów szkolnych, gardziłam modą i wszystkim co jest na czasie. Czułam się wolna od narzucanych powszechnie nurtów. Ubierałam się co najmniej niestandardowo, nie bacząc na opinie innych. Byłam kolorowym ptakiem, który czuł się wyjątkowo. Z czasem, gdy dorosłam i spoważniałam, mój styl lekko i płynnie ustandaryzował się do społecznych wymogów, ale mimo moich starań, nigdy nie potrafiłam nadążyć za tym, co modne... A tu teraz wyszło szydło z worka! Zostałam bezceremonialnie wrzucona do hipsterskiego naczynia, wypełnionego po brzegi ludźmi pełnymi pogardy wobec mainstreamu!

I wiecie co? To przezabawne, że całe życie zaprzeczałam trendom, a teraz jestem usposobieniem mody... Minęło już trochę czasu, gdy to ciężkie brzemię bycia hipsterem spoczęło na moich barkach. Na szczęście, nauczyłam się z tym żyć! A, że w ostatnim czasie, wszystko co wrogie mainstreamowi jest dobre, a wręcz pożądane, to pomyślałam sobie, że z moim doświadczeniem i wiedzą, mogę stworzyć krótki i praktyczny poradnik dla początkującego hipstera. Dzięki temu, każdy z Was będzie mógł nim zostać! To tylko osiem punktów, które trzeba spełnić:


1. Musisz mieć brodę
Ważne - punkt ten nie dotyczy tylko mężczyzn! Fakt - im jest łatwiej spełnić to zadanie. Natomiast jeśli jesteś kobietą - musisz sobie doczepić wąsy.

2. Przestań się czesać
Im większy nieład na głowie, tym jesteś bardziej hipsterski! Ja akurat jestem w tym mistrzem.

3. Zapomnij o wiązaniu sznurowadeł
To absolutnie zakazana czynność dla prawdziwego hipstera! Ale spokojnie, można nauczyć się chodzić z rozwiązanymi sznurowadłami.

4. Kupuj ubrania w lumpeksach
Nic dodać, nic ująć. Zapomnij o galeriach handlowych! 

5. Noś czapkę
Upał, nie upał - czapka na głowie musi być! Można nosić wymiennie z szalikiem.

6. Starbucks to Twoja świątynia
Bez kubeczka kawy ze świętego miejsca, nie wychodź na miasto!

7. Pamiętaj - jesteś ekspertem
Jako hipster, na wszystkim się znasz i wszystko wiesz. To trochę jak na pograniczu zjedzenia własnego  rozumu, ale taki jest ciężki los hipstera.

8. Zapomnij o wszystkich, wyżej wymienionych punktach
Tak naprawdę, jeśli chcesz zostać prawdziwym hipsterem, to najzwyczajniej w świecie olej wszystkie poradniki i wskazówki. Po prostu bądź ponad to wszystko! Bądź sobą! 😍


Bo przecież jakie ma znaczenie, jeśli ktoś przypnie do nas łatkę? Tak bardzo niewarte jest podążanie za trendem, za tym co modne i pożądane... Za jakiś czas hipsterzy pójdą w niepamięć, a w ich miejsce pojawią się zapewne kolejne, intrygujące postaci. Być sobą, to znaczy być własną drogą, naprzeciw krytyce innych ludzi. Warto zaakceptować swoją inność, a jednocześnie wyjątkowość. I już! 😉

Ps. Żaden hipster nie ucierpiał podczas tworzenia tego wpisu! 😂

Ps. Ps. Mam nadzieję, że mój wpis Was nie wynudził, ale czasem przychodzą mi takie głupoty do głowy 😂😂 Pozdrawiam Was z wakacji!

  • Podziel się:

To może Cię zainteresować

0 komentarze