Botaniczne plakaty - zbiór inspiracji

5/17/2017W naszym klimacie nie możemy cieszyć się zielenią i kwiatami przez cały rok. I może właśnie dlatego, botaniczne plakaty, którą goszczą we wnętrzach są tak bardzo popularne. Natura od wieków stanowiła inspirację dla artystów, a dziś jest niewyczerpanym źródłem dla projektantów. Motywy roślinne, jak kwiaty czy liście, sprawdzą się w pomieszczeniach o różnych stylach - od minimalistycznych po retro. 
Może pamiętacie moją metamorfozę kącika biurowego, w którym króluje już od pewnego czasu pewien plakat? A jako, że jestem wielką fanką natury, wprost uwielbiam motywy roślinne we wnętrzach. Mogą to być kwieciste tekstylia, naczynia, zasłony czy meble, które nastrajają optymistycznie. Jednak to na botanicznych plakatach dziś się skupię. Właśnie takie proste detale, mogą całkowicie odmienić wnętrze! Poniżej przygotowałam zbiór pełen inspiracji 😊

Mój ukochany, botaniczny plakat możecie znaleźć TUTAJ


Jeśli jeszcze nie znacie bloga Wild Rocks, to czas najwyższy to zmienić! Miałam tą dużą przyjemność, że poznałam Olę osobiście, na blogowym spotkaniu w Kielcach. Jej blog to źródło inspiracji dla blogerów i nie tylko. We wpisie o roślinnym plakacie, Ola opisuje prosty sposób na wykonanie takiej grafiki samodzielnie. Ci, którzy nie mają czasu lub możliwości na kreatywne działanie, mogą po prostu pobrać plakat do druku. Instrukcję DIY oraz plakat znajdziecie TUTAJ

Plakat oraz zdjęcie jest autorstwa Oli - autorki bloga Wild Rocks


Adrianna na swoim blogu stawia na ciekawe treści i pozytywne przesłanie. Jak sama twierdzi, inspirują ją piękne przedmioty oraz codzienność. Na jej blogu MakeWhite, znajdziecie plakat z motywem botanicznym. Jeśli lubiliście przeglądać stare atlasy roślinne czy też kolorowe wkładki w encyklopediach, z rycinami roślin, to ten plakat jest właśnie dla Was! Grafikę znajdziecie TUTAJ.

Plakat oraz zdjęcie jest autorstwa Adrianny - autorki bloga MakeWhite


Śledzę fanpage Hunny Badger Studio już od pewnego czasu i jestem totalnie zakochana w projektach! Kamila, czyli właścicielka - na co dzień zajmuje się m.in. projektowaniem i wystrojem wnętrz, a na facebookowym profilu pokazuje swoje autorskie plakaty. Część z nich jest darmowa, więc polecam Wam do niej zajrzeć. Botaniczne plakaty projektu Kamili możecie pobrać TUTAJ.


Plakaty oraz zdjęcia są autorstwa Kamili - właścicielki Hunny Badger Studio


Agnieszka z bloga Pretty Pleasure, zdradza fantastyczny pomysł na darmowe botaniczne ryciny, w wysokiej jakości! Jesteście ciekawi? Wszelkie informacje znajdziecie TUTAJ.

Zdjęcie jest autorstwa Agnieszki - właścicielki bloga Pretty Pleasure


Przeplatane kolorami, to miejsce w sieci, pełne inspiracji, pięknych staroci i projektów DIY, czyli wszystko to, co sama kocham najbardziej. Ilona, autorka bloga, opowiada w nowym wpisie o domowej uprawie monstery, czyli botanicznej królowej dzisiejszych wnętrz i miłość wielu blogerek! Trzeba przyznać, że jej duże i kształtne liście są totalnie zachwycające. Link do wpisu, znajdziecie TUTAJ.
Ps. wiecie, że poniższy plakat, Ilona nazwała "szybką malowanką"? Ja bym chciała mieć taki talent, a Wy? 😉

Zdjęcia oraz porady dotyczące domowej uprawy monstery są autorstwa Ilony - autorki bloga Przeplatane kolorami


No i jak? Mam nadzieję, że zostaliście dziś botanicznie zainspirowani! 🌳🌲🍀🌿🌱🍃

  • Podziel się:

To może Cię zainteresować

0 komentarze