czwartek, 22 grudnia 2016

Jak zostać Świętym Mikołajem?Jest taki grudniowy dzień, zawsze pełen ciepła i miłości. Na pozór całkiem zwyczajny, ale zawsze wyjątkowy. Pachnie bigosem, karpiem, świerkiem i piernikiem. Choć tak cichy, pełen głośnych rozmów i śmiechu. Ten dzień ocieka serdecznością i obfituje w życzenia. Wyczekiwany przez mniejszych i dużych. Obfituje w miłe gesty, prezenty i upominki. Jesteśmy dla siebie serdeczni i mili. Jeden z najpiękniejszych dni w roku. Szkoda, że święta Bożego Narodzenia w swoim duchu nie mogą trwać przez cały rok...

Bo przecież proza życia codziennego jest często tak szara, że łatwo się w tym pogubić, zatracić i najzwyczajniej w świecie zapomnieć o empatii do drugiego człowieka. I choć ten świąteczny cud bycia razem trwa przez krótką chwilę - jest sposób, aby zrobić prezent potrzebującej osobie i zostać Świętym Mikołajem, i to nie tylko od święta. Ba! Istnieje nawet kilka takowych możliwości 😉 


- ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU
Oddając szpik możesz uratować życie cierpiącym na choroby układu krwionośnego. Dawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18 – 50 lat. Im więcej osób jest zarejestrowanych w Bankach Dawców Szpiku, tym większa szansa na znalezienie odpowiedniej próbki i tym samym na uratowanie chorego. Wystarczy się zarejestrować na stronie fundacji (np. DKMS), poczekać na pakiet rejestracyjny, który zostanie przysłany do domu. Pobranie wymazu oraz wypełnienie formularza zajmuje ok. 10 minut! Pakiet trzeba odesłać do fundacji i... już - gotowe 😊 Ja właśnie czekam na moją kartę dawcy i jestem z tego dumna!

- ZOSTAŃ DAWCĄ KRWI
Twoja krew może uratować życie innego człowieka. To także sposób na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa własnego i spokoju o bezpieczeństwo zdrowia i życia osób Wam najbliższych. Dodatkowo, dawca krwi ma zapewnioną bieżącą kontrolę stanu swojego zdrowia. Same korzyści!

- PRZEKAŻ 1% PODATKU
To nic nie kosztuje, a dodatkowo przekazanie 1% podatku jest bardzo łatwe i nie wymaga od nas dużego zaangażowania. To świetny pomysł na wsparcie wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Nie tracimy przy tym grosza, bo przekazujemy środki, które w innym wypadku trafiłyby do Skarbu Państwa. Sama procedura jest banalna, bo wystarczy wskazać w składanym zeznaniu rocznym organizację, którą chcemy wesprzeć. 

- WSPIERAJ WOŚP/SZLACHETNĄ PACZKĘ itd.
Wdawanie się w dyskusje nad sensem takich organizacji, przyprawia mnie zawsze o wewnętrzny dygot. Efekty działań WOŚP są widoczne w każdym szpitalu, a czerwone serduszko widnieje na takiej ilości sprzętu medycznego, że sceptyczne marudy powinny zamilknąć na wieki.

- UŚMIECHNIJ SIĘ
Tylko lub aż tyle wystarczy, aby zmienić czyjś dzień na lepsze! Zwyczajne uprzejmości jak "dzień dobry" czy "dziękuję" są niestety dla wielu zbyt dużym wysiłkiem, aby o nich pamiętać na co dzień... A szkoda, bo to nic nie kosztuje 😏


Nie mam wątpliwości, że warto zostać "Świętym Mikołajem"! Dużo się w ostatnich miesiącach dzieje w naszym kraju, i na świecie. Szalony to czas, zwariowany, pełen smutnych i tragicznych wydarzeń. Z rosnącym przerażeniem oglądam wieczorne "Fakty", czytam poranne wiadomości. I właśnie dlatego, takie małe i drobne gesty empatii są dla mnie tak ważne! Zwykła uprzejmość, czysta serdeczność niech towarzyszą nam codziennie, a nie tylko od święta! 

I korzystając z okazji, chciałabym złożyć Wam świąteczne życzenia:

Niech te święta Bożego Narodzenia przyniosą Wam wiele radości – wspólnie spędzonego czasu, rodzinnej atmosfery, dużo radości i tyle optymizmu, by nie skończył się przez cały zbliżający się rok. Życzę Wam, abyście to Boże Narodzenie spędzili w atmosferze miłości i wzajemnego zrozumienia. Wesołych Świąt!

Brak komentarzy: