DIY

LEGO wieszak DIY

11/18/2016Na moim blogu nie mogło zabraknąć projektu z wykorzystaniem klocków LEGO (a pewnie to i nie ostatni tego typu pomysł). Prawda jest taka, że te zabawki w znacznym (a właściwie ogromnym) stopniu wpłynęły na życie całej mojej rodziny. 
Póki co, owinę tą historię rąbkiem tajemnicy, a jeśli Was mocno zaciekawi, to być może pewnego dnia zdradzę więcej szczegółów... Ale teraz czas na opowieść o wieszaku, który powstał na potrzeby pokoju naszego syna.

Lista niezbędnych rzeczy do wykonania LEGO wieszaka:
- deska meblowa, wymiary: 9x2 cm, długość 40 cm
- farba akrylowa (w naszym przypadku - biała)
- pędzel do malowania
- okrągły, sosnowy profil o średnicy 1,5 mm/długości  1m (ale wykorzystaliśmy niecałe 10 cm)
- 8 klocków LEGO DUPLO (2 szt. x 4 różne kolory)
- wkręty
- wiertarka/wkrętarka/piła

Drewnianą deskę pomalowałam białą farbą akrylową - 2 warstwy. Nie musieliśmy jej przycinać, ponieważ to pozostałość po docinaniu materiału na potrzeby regału na książki. W kolejnym kroku mój mąż przyciął sosnowy profil tak, aby powstały 4 kawałki o długości 1,5 cm. Za pomocą wiertarki wykonaliśmy w nich otwory, a następnie przykręciliśmy je za pomocą wkrętów, wraz z 4 klockami DUPLO do pomalowanej ówcześnie deski. Cały wieszak przymocowaliśmy do ściany za pomocą 2 wkrętów (nie jest to do końca poprawne ze sztuką, ale działa) w taki sposób, aby mocowanie nie było widoczne.W międzyczasie nasz mały Piernik zaanektował pozostałe 4 klocki do zabawy. Na szczęście jeszcze jest w tym dobrym okresie, że jak podmienimy mu w trakcie zabawy zabawki, to bulwers mija po 5 sekundach. W przyszłości pewnie będzie trudniej... 😜 A więc ostatnim krokiem było złączenie klocków DUPLO - dzięki czemu zasłoniliśmy wkręty (widoczne na zdjęciu powyżej). Te malutkie kawałki profilu sosnowego pomogły stworzyć proste separatory pomiędzy deską i klockami. Można by było bez nich się obyć, ale z ich pomocą wieszak jest bardzo praktyczny. Być może dla niektórych to trochę burżuazyjne, marnować klocki LEGO na wieszak do pokoju dziecka. Tylko, że my mamy takowych naprawdę sporo - to część naszego życia. Właściwie to cały wieszak został wykonany z materiałów, które posiadaliśmy w domu, więc całkowity koszt mogę określić jako 0 zł. A wykonanie tego LEGO wieszaka, nie licząc malowania deski, zajęło jakieś 30 minut. 

Tak sobie myślę, że to właśnie cała idea projektów DIY - tanio, szybko i oryginalnie! Taki wieszak do pokoju dziecka można wykonać z naprawdę wielu, niepotrzebnych już przedmiotów: figurek, zwierzaków, klocków itd. Ogranicza nas tylko wyobraźnia, a ukierunkować może pasja i hobby naszego dziecka. Choć Bąbel jest jeszcze zbyt mały na uzewnętrznienie swoich zainteresowań, to nie wyobrażam sobie, że nie będzie lubił klocków LEGO... Mogę z przekonaniem stwierdzić, że wyssał miłość do tej zabawki z mlekiem matki! A właściwie to znacie dziecko, które nie lubi klocków LEGO??

  • Podziel się:

To może Cię zainteresować

0 komentarze