Gdzie mieszka szczęście?

3/24/2016
Szczęście to radość z nowego dnia, bezchmurne niebo w południe i słowo „kocham” na dobranoc.

 
Zwykle w naszym życiu jest tak, że coś nie wychodzi, uwiera czy rozczarowuje. I wiecznie na coś czekamy, aż wreszcie wszystko będzie dobrze. Najlepiej gdy mamy udane dzieci, dom, komfortowe auto, miłe wakacje, fajne grono znajomych, finansową płynność, czas na pasje, rozrywkę. A tu człowiek ciągle w stresie, nieidalności, niedofinansowaniu, niedoczasie... I gdzie tu miejsce na szczęście? Każda passa, czy ta dobra, czy zła to zawsze stan przejściowy! „Nic nie może przecież wiecznie trwać” śpiewała Anna Jantar. Nie uzależniajmy poczucia szczęścia od innych ludzi, rzeczy, pieniędzy tylko sami weźmy odpowiedzialność za stan naszego życia! Niestety świat nie gwarantuje każdemu z nas przydziałowej porcji szczęścia. Możemy wiecznie narzekać lub pomimo problemów tych małych i dużych, czerpać z życia ile się da! Chętni szukają sposobu, niechętni powodu 😉

Pozytywne myślenie można zdziałać cuda w naszym życiu! Pozwoli realizować nasze marzenia, realistycznie spojrzeć na świat i zyskać ogromną wewnętrzną siłę. Wiem, że to tylko górnolotne słowa... Ale wystarczy naprawdę kilka drobnych zmian, a pozytywne nastawienie można zdziałać cuda. Usłyszałam o akcji „Słoik Szczęścia” i właśnie jestem w fazie testowej. Okazuje się, że takich małych drobnostek, które wprawiają w pozytywne nastawienie jest naprawdę dużo. Może ktoś się dołączy?

Do wykonania Słoika Szczęścia potrzebujemy słoika (lub puszki, pudełka itd.), karteczek i odrobinę wolnego czasu. Pod koniec dnia piszemy co dobrego przydarzyło się nam danego dnia. To może być nawet mała i nic nieznacząca rzecz. Wybór szczęśliwej chwili zależy wyłącznie od nas samych, ale jestem przekonana, że każdego dnia zawsze się owa znajdzie! Karteczki umieszczamy w Słoiku Szczęścia, a po upływie pewnego czasu (np. roku) sprawdzamy ile drobnych, ale tych szczęśliwych chwil nam uleciało z pamięci. 

Dla tych, którzy tworzą swoje Słoiki Szczęścia, życzę powodzenia i wytrwałości!

  • Podziel się:

To może Cię zainteresować

0 komentarze